Vrtec Plavček pri Osnovni šoli Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki je v petek, 12. 5. 2023, obeležil več kot 66 let predšolske vzgoje in 50 let prve stavbe vrtca v Kostanjevici na Krki. Na slovesnosti je o preteklosti in sedanjosti vrtca spregovorila ravnateljica Melita Skušek, v imenu Občine Kostanjevica na Krki pa je zbrane nagovorila Mihaela Kegljevič. Posebej smo se zahvalili štirim strokovnim delavkam, ki so v teh letih vodile vrtec ali bile pomočnice ravnateljice vrtca. To so Breda Strel, Meta Kuplenik, Ana Pečar in Mihaela Jarkovič.

Na prireditvi je bil predstavljen zbornik o vseh pomembnih dogodkih vrtca v zadnjih desetletjih, obiskovalci so si lahko ogledali tudi fotografsko razstavo. Hkrati smo v šolskem gozdičku odprli čutno pot in knjigobežnico »Potepinke pri Muci Copatarici«, za prijetno doživetje pa so poskrbeli vsi otroci vrtca, ki so se s plesom, recitacijami in petjem predstavili skozi pravljični preplet zgodbe o žabcu Plavčku in žabici Regi.

Vse družine, ki imajo v letošnjem šolskem letu vpisane otroke v naš vrtec, so prejele en izvod zbornika.

Iskreno se zahvaljujemo tudi vsem sponzorjem, ki so podprli naše praznovanje:

Krka d.d., Novo mesto

Athos Elektrosistemi d. o. o., Kostanjevica na Krki

Krovstvo, tesarstvo in kleparstvo Andrej Abram s. p. , Krško

KT Tršinar Sandi s. p., Kostanjevica na Krki

Mersiles d. o. o., Silvester Miklavž, Kostanjevica na Krki

Strojne inštalacije Rado Lokar s. p., Kostanjevica na Krki

Kolpa d.d., PE Kostanjevica na Krki in

Občina Kostanjevica na Krki

O našem praznovanju lahko več preberete ali si ogledate tudi v medijih na naslednjih povezavah:

Povedali in pokazali, kako zori Plavček

V Kostanjevici na Krki so obeležili 50 let vrtca