V torek, 11. 4. 2023, se je naša učenka LIVIA ZARA HAUPTMAN iz 8.razreda udeležila že 33. nacionalnega otroškega parlamenta, ki je potekal v veliki dvorani Državnega zbora RS in ga organizira Zveza prijateljev mladine Slovenije. Predstavniki vseh regij so izražali svoje mnenje in dajali predloge predstavnikom vlade ter poslancem na temo »DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADIH«.

Mlade parlamentarce je uvodoma nagovorila predsednica Državnega zbora mag. Urška Klakočar Zupančič. Nato je sledil še nagovor predsednice ZPMS Darje Groznik.

Po odprtju zasedanja so udeleženci razpravljali v štirih delovnih skupinah:

1. Kaj je duševno zdravje?
  2. Vpliv okolja na moje duševno zdravje
  3. Moji viri pomoči
  4. Spremembe za krepitev mojega razvoja

Ob 12. uri se je pričela plenarna razprava, ki so se ji pridružili predsednik Vlade, ministrice in ministri, drugi predstavniki Vlade, predstavniki nevladnih organizacij ter poslanke in poslanci.

Ob koncu zasedanja se sledilo še skupno fotografiranje ter kosilo v jedilnici Državnega zbora RS.

Livia Zara je odločno ter konkretno sodelovala pri razpravi ter več kot odlično opravila svoje delo predstavnice Posavske regije. Prav tako je pripomogla k ugledu in promociji naše šole na državnem nivoju. Zelo smo ponosni nanjo.

Več o tem dogodku si lahko preberete na naslednji povezavi:

Mentorica ŠSU: Martina Perašin