Tudi Osnovna šola Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki se pridružuje humanitarni akciji zbiranja pomoči za Ukrajino. Učenci bodo zbirali pomoč po razredih, nato bomo zbrane donacije razporedili po namembnosti in jih predali humanitarni organizaciji.

Če bi kdo rad prispeval več, bomo v ta namen v avli stare šole postavili posebno škatlo.

Starši vrtca lahko svoj prispevek oddate v za to pripravljeno škatlo v avli vrtca.

Pomoč bomo zbirali od torka, 8. marca 2022, do petka 11. 3. 2022, od 7.00 do 16. ure.

Trenutno se zbira izključno:

• higienske pripomočke,
  • komplete prve pomoči in
  • material za prvo pomoč ter
  • prehranske izdelke (z daljšim rokom trajanja, vsaj pol leta pred iztekom roka uporabe).

Prosimo vas, da podarite le tisto, kar je napisano na seznamu, saj bo le tako zbrana pomoč odgovarjala potrebam ljudi v stiski in se ne bo po nepotrebnem kopičila v skladiščih.