17. septembra 2021 smo tudi tretješolci obeležili Dan zlatih knjig in začetek 61. sezone branja za bralno značko. V ta namen smo izvedli kulturni dan z naslovom Bralnice.

Dan je bil posvečen branju in zavedanju tega, da je branje za vse nas silno pomembno.

V tem šolskem letu smo prvič obiskali šolsko knjižnico in skupaj z našo knjižničarko obnovili, kako se obnašamo v knjižnici, kako iščemo knjige na knjižnih policah, seznanili smo se z naborom knjig za letošnjo bralno značko, vsak učenec pa si je tudi že izposodil prvo letošnjo knjigo.

V razredu smo drug drugemu izbrano knjigo predstavili in jo tudi na hitro prelistali.

V nadaljevanju so učenci po skupinah izvedli mini tekmovanje. Iz nabora 9 črk so poskušali sestaviti čim daljšo besedo, s pomočjo učiteljičinega namiga pa so odkrili tudi besedo iz vseh črk. Od ZMEŠNJAVE črk smo prešli k predstavitvi povsem sveže knjige domače avtorice Anite Grubar ZMEŠNJAVA NA ŠPORTNIH IGRAH, jo prebrali, razmišljali o njej in v zvezek narisali tisti del zgodbe, ki nam je bil najbolj všeč.

Dan s knjigo je kar prehitro minil, zato upamo, da bo branje učencem še večkrat krajšalo čas.