V sredo, 9. 6. 2021, smo sedmošolci v okviru vseslovenskega projekta Rastem s knjigo obiskali Valvasorjevo knjižnico in Mestni muzej v Krškem. Tehniški dan se je pričel s predstavitvijo projekta in podelitvijo knjig KAKO DOLG JE ČAS avtorja Mate Dolenca, ki jih vsem slovenskim sedmošolcem z namenom promocije branja podarja Javna agencija za knjigo (JAK). Prihajajoče počitnice bodo tako zagotovo tudi bralno obarvane. V knjižnici nam je knjižničarka Renata Vidic, koordinatorica projekta Rastem s knjigo, predstavila cilje projekta, se z nami pogovorila o pomenu branja, nam predstavila knjižnično informacijski sistem COBISS in razkazala knjižnico. V tem sklopu smo si ogledali tudi izjemno kapucinsko knjižnico, kjer nas je navdušil 517 let star latinski slovar, in Speedway zbirko, ki je pomemben del domoznanstva s tega območja. V drugem delu smo obiskali Mestni muzej Krško, kjer smo se seznanili z dosežki prebivalcev mesta in občine Krško v različnih obdobjih. Najpomembnejši so Janez Vajkard Valvasor, zakonca Hočevar in družina Mencinger.

Sedmošolke in sedmošolci