28. maja, na svetovni dan Sonca, smo pri Polžkih pričeli z izvajanjem preventivnega programa Varno s soncem, s katerim otroke in starše ozaveščamo o pomembnosti pravilne zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov. Otroci so si ogledali različne knjige na temo sonca, poletja ipd. in ob ogledu fotografij ter ilustracij pripovedovali o predmetih, ki jih v družini uporabljajo za zaščito pred soncem. Zelo jim je bila všeč čarobna vreča, ki je skrivala različne predmete, med njimi tudi klobuke, sončna očala ter kreme z zaščitnim faktorjem. Pobarvali so si zloženko o varovanju pred soncem, sodelovali so pri pripravi plakata, vsi pa so v vrtec prinesli tudi poletna pokrivala, ki jih uporabljajo med bivanjem na prostem. Izdelali so pokrivala iz papirja, z odtisi rok pa  so ustvarili veliko sonce. Raziskovali smo tudi, kako nastane senca, otroci so si ogledali predstavo Zrcalce s senčnimi lutkami. K sreči nam mogočna drevesa na šolskem igrišču nudijo nekaj sence, pa tudi gozdiček bo poleti postal priljubljen kotiček za igro razigranih otrok iz našega vrtca.

Mateja Unetič, dipl. vzgojiteljica