V mesecu oktobru smo nadaljevali s sklopom Jesen med nami. V prvem tednu meseca smo izvajali dejavnosti Tedna otroka in dejavnosti projekta Trajnostna mobilnost. Izvedli smo različne dejavnosti, ki so otrokom popestrile vsakdanjik v vrtcu. Poslušali smo pravljico O treh belih zajčkih, izdelovali lutke z motivom zajčka, se preizkusili v različnih znanstvenih poizkusih, uživali v dejavnosti Čutna pot in spoznavali pomen zelišč in zdravilnih rastlin ob čajanki. Srečali smo se z sestro Damjano ter spoznavali pomen higiene zob ter se umirjali ob joga delavnici. Za naše zdravje pa smo poskrbeli tudi zadnji dan tedna, ko smo izvedli pohod za športno značko Mali sonček. V nadaljevanju sklopa Jesen med nami, smo spoznavali življenje v gozdu. Preko pravljice Drevo Krištof smo spoznavali letne čase in njihove značilnosti, prebivalce v gozdu ter utrjevali pojme na temo jeseni. Preko likovnih delavnic smo utrjevali jesenske barve. Preizkusili smo se v grafomotoriki preko različnih vaj, v razumevanju pojmov ter v vajah opazovanja. Pravljico Drevo Krištof smo gibalno dramatizirali preko izraznega plesa. Urili smo se v štetju, razvrščanju in spoznavanju pojmov večje – manjše ter pojmov levo in desno. Praznovali smo rojstne dni naših prijateljev ter jim zaželeli vse najboljše. Dopoldneve smo preživljali v naravi in spoznavali jesen tudi na prostem. Deževne dneve smo izkoristili za gibalne aktivnosti v igralnici, v večnamenskem prostoru in tudi v prosti igralnici vrtca. Likovno so se otroci preizkusili v lepljenju, trganju časopisa, tiskanju, barvanju odtisov listov z voščenko ter v prostem risanju z barvicami.  Vsakodnevno smo prepevali pesmi, utrjevali deklamacije, poslušali pravljice pri počitku, predvsem pa se inovativno igrali.

Zapisala: Mihaela Jarkovič