V začetku oktobra smo ob tednu otroka naše dejavnosti v skupini še dodatno obogatili z različnimi aktivnostmi. V ponedeljek smo brali zgodbo Beli zajček in precej časa namenili pogovoru o vsebini, ki je otroke zelo pritegnila, četudi so jo že slišali. Pri otrocih je vzbudila željo po tem, da zajčkov sivi kožušček spet postane bel in v ta namen smo cel teden skušali v vrtec ali iz njega čim večkrat prepešačiti ali prekolesariti vsaj del poti, bližnji pa tudi celo pot. Zajčkovo telo je vsak dan postajalo bolj belo, veselje in zadovoljstvo otrok pa večje.  Pogovarjali smo se tudi o življenju po svetu in ljudem širom sveta poslali naše dobre želje, ki smo jih predstavili na panoju v avli vrtca. V torek smo si pripravili sadno kupo in se z njo posladkali. Tekli smo mini kros za Mali sonček. V sredo smo si pripravili kino, ob gledanju smo si privoščili tudi kokice. Čutna pot v avli vrtca je napolnila naša čutila, aktivirali smo prav vse in ob tem zelo uživali. V tem tednu nas je obiskala Zobomiška, nam predstavila zgodbo in se z nami pogovarjala o pomenu umivanja zob in uživanja zdrave prehrane. Trenutno si zaradi zdravstvenih razmer zob ne umivamo, zato je Zobomiška otroke pozvala k še bolj doslednemu umivanju zob doma. Teden otroka smo zaključili s pohodom.

Nadaljevali smo s tematskim sklopom Jesen med nami – jesen v gozdu. Brali smo zgodbo Zlatolaska in medvedi, jo obnavljali, uživali ob lepih slikah in se učili pojma velik – majhen, večji manjši…. V povezavi s tem smo v zvezku reševali naloge in razvrščali ter lepili slike iz zgodbe po padajoči ali naraščajoči lestvici. Naučili smo se pesem Ježek in medved, utrjevali že znane deklamacije, se igrali uganke, brali izštevanke. Plesali smo ples Medo Jaka. Slikali in tiskali smo jesenska drevesa in jih razstavili v garderobi. Veliko časa smo preživeli zunaj, opazovali spremembe v naravi, nabirali jesensko listje, želode in jih kasneje v igralnici postavljali v določno zaporedje. Ob zaključku tematskega sklopa smo izdelali ježke.

Zapisala: Doroteja Angeli