V petek, 2. oktobra 2020, so imeli naši tretješolci tehniški dan v okviru projekta Ribe na šolskih krožnikih.

Dejavnosti je izvedel Kozjanski park pod vodstvom Tine Osovnikar in Dušana Klenovška.

Naše srečanje se je začelo ob HE Blanca, kjer so učenci ob vodni poti, ki je speljana mimo hidroelektrarniškega jezu, spoznavali pestrost našega vodnega živalskega sveta: številne ribe in ptice pa tudi bobra in vidro.

Od tam nas je pot vodila do ribogojnice v Lazah, kjer je za okusno ribjo malico poskrbelo Ribogojstvo Pavlič z Blance.

V nadaljevanju nas je pot vodila še do bližnjega ribnika, kjer smo pod vodstvom izjemnega biologa Dušana Klenovška spoznali tudi številne dvoživke in školjke, ki jih lahko srečamo v naših krajih. Še posebej smo si z zanimanjem ogledali obcestno zaščito za žabe, ki so jo tam kot prvo postavili v Sloveniji z namenom, da bi preprečili pomor številnih žab, ki se v spomladanskem času razmnožujejo v tamkajšnji stoječi vodi.