V petek, 7. 2. 2020, sta na šolskem odru potekali šolska in občinska proslava v čast Francetu Prešernu in tokrat tudi v čast Jožetu Gorjupu, Kostanjevičanu, po katerem naša šola nosi ime.

Učenci so na ogled postavili Prešernovega Apela in čevljarja, s pesmijo so navzoče popeljali po Prešernovi Vrbi in Od železne ceste, premierno pa smo si lahko ogledali dokumentarno-igrani film Po sledeh Jožeta Gorjupa, ki so ga pripravili učenci in učitelji naše šole v okviru Dnevov evropske kulturne dediščine. V njem je prikazano kratko, a zelo plodno življenje slikarja, kiparja in grafika Jožeta Gorjupa.

Ob Prešernovem dnevu pa smo se lahko razveselili tudi otvoritve prenovljene Gorjupove galerije, kjer je razstavljenih 117 del, in pa razstave likovnih izdelkov učencev naše šole v večnamenskem prostoru predmetne stopnje.

     

Filmski prispevek s prireditve je na spletnem naslovu: KLIK