Gimnazija Novo mesto je v soboto, 25.1.2020, že deseto leto zapored organizirala delavnice za nadarjene in vedoželjne učence osnovnih šol Dolenjske.

Udeležili so se jih tudi naši učenci: Ana, Iva, Nika, Tevž in Vid. Določali so kalorično vrednost živil s pomočjo  inovativnih rešitev, nato pa  izdelali poseben kalorimeter iz odpadnih pločevink. Raziskovali so, kako deluje termometer v črnem trakcu in spoznavali tekoče kristale. V delavnici fizike so reševali  fizikalne arašide, ker so orehi zanje še pretrdi. Spoznavali so zanimive uganke in presenetljiva dejstva. Sledila je srednješolska malica. Ker pa se znanje ne pridobiva le v šolskih klopeh, so se odpravili  na potep po Novem mestu. Starodavno mesto skriva vrsto kulturnih, umetnostnih, zgodovinskih, športnih in drugih zanimivosti ter znamenitosti. Na orientacijskem pohodu po Novem mestu so ob iskanju skritih zakladov spoznali najpomembnejše omenjene točke.  Profesorji gimnazije so se zelo potrudili in učencem približali delo v srednji šoli.