Danes, v petek, 26. 10. 2018, smo sedmošolci v okviru vseslovenskega projekta Rastem s knjigo obiskali Valvasorjevo knjižnico v Krškem. Kulturni dan se je pričel v šoli, kjer smo si najprej ogledali videoposnetek o romanu AVTOBUS OB TREH pisateljice Nataše Konc Lorenzutti in se pogovorili o poteku današnjega dne. Druženje smo nadaljevali s prebiranjem Levstikovega Martina Krpana in delavnico. Nato smo se odpravili v Krško, kjer nam je knjižničarka Renata Vidic, koordinatorica projekta Rastem s knjigo, predstavila cilje projekta, se z nami pogovorila o pomenu branja, nam predstavila knjižnično informacijski sistem COBISS in razkazala knjižnico. V tem sklopu smo si ogledali tudi izjemno kapucinsko knjižnico, kjer nas je navdušil 516 let star latinski slovar, in Speedway zbirko, ki je pomemben del domoznanstva. Na koncu smo prejeli tudi vsak svoj izvod knjige Avtobus ob treh, ki ga vsem slovenskim sedmošolcem z namenom promocije branja podarja Javna agencija za knjigo (JAK). Prihajajoče počitnice bodo tako zagotovo tudi bralno obarvane.

Ema Zagorc, 7. razred

KKNJIZNICA1 KKNJIZNICA2