V sredo, 7. 2. 2024, smo na naši šoli imeli proslavo v slavo in čast Francetu Prešernu.  Po dolgih vajah in mesecih priprav smo igralci v dramski igri Prešerno s Prešernom končno stopili na oder in uprizorili pouk geografije, slovenščine in angleščine, pri čemer smo želeli biti poučni in duhoviti. Seveda je bilo pripravljati se na proslavo veliko bolj zabavno kot sedeti v šolskih klopeh. Ko smo dopoldan končali s prvo predstavo, nas je čakala malica in malo druženja s pevskim zborom, s katerim smo zelo lepo sodelovali. Vsi smo bili zadovoljni, saj smo igro dobro izpeljali, bili pa smo tudi nestrpni, ker nas je čakala ”ponovitev” predstave zvečer. Tudi zvečer je naša dramska igra zelo dobro uspela, pa tudi pevci so čudovito odpeli.

V glavnih vlogah so nastopali: učenka Livia Zara Hauptman, ki se je odlično znašla v vlogi učiteljice, njeni učenci pa smo prikazali raznolikost in drugačnost v razredni skupnosti: Simon Hribar kot navihan, razigran (ne)uki Žarek, Zarja – Vita Jakše kot razvajena, a iskreno prikupna Zala, Ula Bratkovič kot vedoželjna in učno bolj motivirana. Razredno klimo zmotita obisk ravnatelja, ki ga spretno uprizori Klemen Goričar Sevšek, in obisk učenca Davida Baznika, ki zamudi k pouku.  Vsekakor velja pohvaliti mlade deklamatorje, ki so doživeto predstavili Prešernovo Zdravljico: Jakob Pavlovič, David Baznik, Svit Gorenc, Tian Palčič, Klemen Goričar Sevšek in Adam Jordan. Nagovor slovenskim mladeničem je interpretirala Ema Petrič.

Da pa je bilo vse še bolj prešerno, so poskrbeli: mladinski pevski zbor in solisti (Zara Štokar, Val Štokar in Adam Jordan), na klavirju Alja Drobnič z glasbo iz filma Cvetje v jeseni, mlade plesalke (Vita Milek, Asja Milovanović, Ariana Križman in Zarja – Vita Jakše) in osmošolci, ki so v spomin na Ivana Tavčarja, čigar 100-letnico smrti smo obeleževali lani, posneli film Holekova Nežika.

Učenci (tudi tisti, ki so nesebično in neprecenljivo pomagali v zaodrju: Jan Jordan, Lara Kozole in Iva Pisek) in naše mentorice (Metka Povše, Mojca Jevšnik in Bojana Cvejić Zagorc) smo hvaležni za še eno čudovito izkušnjo, kjer smo se veliko naučili, s sabo pa odnesli nova prijateljstva, spoznanja, spomine …

Ula Bratkovič, 8. razred

O prireditvi so poročali še ostali mediji:

Vir fotografij: šolski arhiv

Vir fotografij: Peter Pavlovič