V sredo, 19.10.2022 smo se otroci in vzgojiteljice iz vrtca Plavček pridružili aktivnostim v okviru najdaljšega teka – teka za podnebne spremembe, ki poteka skozi 18 držav in sicer od Škotske pa do Egipta. Na poti so tekači tekli tudi skozi naš kraj, Kostanjevico na Krki. Sporočilo podnebnega teka je, da je potrebno ukrepati zdaj, da mladi potrebujejo ustrezno izobrazbo in opolnomočenje na področju podnebnih sprememb.

V vrtcu Plavček smo izdelali svojo štafetno palico, ki je nastala iz koruznega ličja in je bila obarvana z naravnimi rastlinskimi barvami. S svojimi nasveti, idejami in vodenjem nam je pomagala gospa Alja Fir iz Galerije Božidar Jakac.

Ob vzpodbujanju in sodelovanju vzgojiteljic je vsem sodelujočim otrokom uspelo preteči določeno razdaljo, vsi skupaj pa smo si v živi verigi podali štafetno palico in tako zaključili naše aktivnosti.