V začetku meseca so medse sprejeli tri novinčke, ki so se hitro vključi v vrtčevsko življenje. Nadaljevali so s tematskim sklopom Jabolko rdeče in se naučili deklamacijo z istim naslovom. S tempera barvami so slikali jabolka, ozadje pa pobarvali s čopiči. Z okroglo obliko so se srečali tudi preko gibanja. Iz časopisnega papirja so pri vadbeni uri zmečkali kroglo, iz katere so kasneje izdelali jabolka, ki krasijo veje njihovega drevesa. Nabrali so domača jabolka in skuhali okusen kompot. Otroci so bili ob pomoči vzgojiteljic pri rezanju jabolk spretni. Kompota so bili zelo veseli. Brali so zgodbo O jabolku, jo obnavljali, vzgojiteljici sta otrokom pričarali dogajanje v zgodbi s pomočjo papirnatih lutk. Čaka jih še dramatizacija zgodbe, kjer bodo glavno vlogo imeli otroci. Ob evropskem tednu mobilnosti (16.-22-9.2019) so še posebej veliko časa namenili pomenu gibanja brez avtomobila. Vozili so se s skiroji, hodili na sprehode. Prav tako skupina Miške sodeluje v projektu Trajnostna mobilnost, zato so starše povabili k sodelovanju skupaj z otroki. Skupni cilj je bil, da čim večkrat vsaj del poti v vrtec ali domov prehodijoo peš. Preko zgodbe Beli zajček so dejavnost predstavili in približali otrokom, ki so nalogo vzeli zelo resno in pridno lepili na zajčka bele pike.  Njihov zajček še ni popolnoma bel, zato bodo nadaljevali s peš hojo tudi v tednu otroka ( 7.-13.10.2019), ko bodo spet zelo veseli sodelovanja s starši.