V četrtek, 7. oktobra 2021, so šestošolci imeli literarni dan v okviru projekta Bralna pismenost. Pouk je potekal v razredu in Valvasorjevi knjižnici. Dan so začeli kar z željami. Na tablo so napisali, kaj bi si zaželeli, če bi jim zlata ribica lahko izpolnila eno željo. Delo so nadaljevali z branjem, poslušanjem in doživljanjem ljudskih in lokalnih pravljic, pri čemer so ugotavljali, kako so se pravljice od začetka do danes spreminjale, ker jih je vsak povedal malo drugače in po svoje.

Dan so zaključili z obiskom v Valvasorjevi knjižnici, kjer so s knjižničarko Alenko spoznavali lokalne legende o vilah Čestitkah in sveti Neži.

Dan je bil drugačen, zabaven in poučen. Lepo je bilo obuditi spoznanje, da pravljic ni nikoli preveč in da je tako v vsakem življenjskem obdobju in ne samo, ko si otrok.