Objavljamo novico, da je naša učenka Livia Zara Hauptman iz 9. razreda postala PREDSEDNICA OTROŠKEGA PARLAMENTA 2024 na nacionalni ravni. Še nikoli v zgodovini otroških parlamentov se ni zgodilo, da predsednica prihaja iz Posavja. Livia Zara je s svojo predstavitvijo prepričala komisijo in prepričljivo zmagala ter si prislužila ta laskavi naziv.

To pomeni, da bo Livia Zara v ponedeljek,  8. 4. 2024, vodila sejo Nacionalnega otroškega parlamenta v Državnem zboru v Ljubljani, ki se je bodo udeležili izvoljeni predstavniki regij iz celotne države.

Sejo bo direktno prenašala tudi nacionalna televizija na SLO 3, ki jo bomo vsi na šoli seveda spremljali.

Naj povzamem besede Darje Dobršek iz ZPM Krško: »Ne samo, da imamo Urško, imamo tudi Livio.«

Iskrene čestitke, Livia Zara, ponosni smo nate!

Mentorica ŠSU: Martina Perašin