V sredo, 25. 10. 2023, so učenci v okviru izbirnega predmeta Filmska vzgoja obiskali regionalno televizijo Vaš kanal v Novem mestu. Spoznali so različne poklice, ki so odgovorni za ustvarjanje televizijskega programa, ogledali so si snemalni studio, režijo in montažo. Preizkusili so se tudi v vlogi napovedovalca in izvedeli veliko informacij o nastajanju informativnih oddaj.

Sledil je ogled otroškega nizozemskega filma Kapitanka Nova v Kulturnem centru Janeza Trdine in pogovor s filmsko pedagoginjo. Film predstavlja znanstveno-fantastično pustolovščino, v kateri kapitanka Nova potuje nazaj v leto 2025, da bi preprečila nepovratni okoljski zlom. Film je poln upanja in nagovarja mlade k razmišljanju o njihovi aktivni vlogi v preprečevanju podnebnih sprememb.