Pa se je spet začela! Bralna značka, vseslovensko kulturno gibanje, ki bogati um in telo. Potovanje, za katero ne potrebujemo avtomobila. Oddih, ki nas nič ne stane. Družba, ki si jo sami izbiramo. In še nešteto veliko razlogov, da se naši bralci in bralke odpravijo v knjižnico in potopijo med knjižne police.

17. septembra smo praznovali dan zlatih knjig in uradno odprli vrata novi bralni sezoni. Šolsko knjižnico so obiskali vsi učenci od 1. do 9. razreda in se udeležili različnih bralnih dogodkov, kot so literarni dan Pravljic ni nikoli preveč, izdelovanje knjižnih kazalk, bralne urice, spoznavanje postavitve knjižničnega gradiva, informacijskega sistema Cobiss in knjižničnega bontona, najmlajši učenci pa so se prelevili v detektive in iskali knjižničarko.

Vsi dogodki so samo predpriprava na veliko praznovanje v mesecu oktobru, ko obeležujemo MEDNARODNI MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC z vodilno mislijo:

Šolska knjižnica:
moj srečni kraj,
kjer ustvarjalnosti in domišljiji ni meja.

Šolska knjižničarka