V sredo, 31. 5. 2023, je v Šentjerneju potekalo posamično področno tekmovanje v atletiki, kamor se je uvrstilo tudi 25 učencev in učenk naše šole, ki so odlično tekmovali in zastopali barve OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki. Z odličnim rezultatom v teku na 60 m, 8.25 s, je področna prvakinja v atletiki postala Zoja Kržičnik, 7. razred. Med dobitnike medalj so se uvrstili tudi Leon Jordan v skoku v višino, ki je osvojil 2. mesto in Timotej Jordan, tudi v skoku v višino, 3 mesto. Oba sta preskočila 155 cm, kar je odličen rezultat za mlajše učence. V teku na 60 m je Svit Božič zasedel 3. mesto. V skoku v daljino sta v močni konkurenci odlično tekmovali Zarja – Vita Jakše, 2. mesto, in Iva Pisek, 3. mesto. Večina naših učencev se je uvrstila v finale tekmovanja in na koncu zasedla prvih 8 mest. Čestitke vsem tekmovalcem.