V ponedeljek, 8. 5. 2023, so na področnem prvenstvu tekmovala še dekleta in ponovila uspeh fantov. V zelo močni konkurenci so osvojila 2. mesto. Tekmovanje je gostila OŠ Brežice, nanj pa se je uvrstilo 7 ekip, dve iz občine Brežice, dve iz občine Krško, dve iz občine Sevnica in naša ekipa. Tekmovanje je najprej potekalo v dveh skupinah, v polfinale sta se uvrstili prvi dve ekipi iz skupine. Naše učenke so v polfinalu prepričljivo premagale ekipo OŠ Globoko z 2:0 in si priborile finale, kjer so morale priznati premoč učenkam OŠ Leskovec.

REZULTATI:

OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki : OŠ Brežice          2:1

OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki : OŠ Sevnica         2:0

OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki : OŠ Leskovec       1:2

POLFINALE:

OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki : OŠ Globoko        2:0

FINALE:

OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki : OŠ Leskovec       1:2

Končni vrstni red:

  1. mesto: OŠ Leskovec
  2. mesto: OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki
  3. mesto: OŠ Tržišče
  4. mesto: OŠ Globoko
  5. mesto: OŠ Brežice
  6. mesto: OŠ Krško
  7. mesto: OŠ Sevnica

Za našo šolo so tekmovale: Eneja Kladnika, Zoja Kržičnik, Elin Tomazin, Lara Kozole, Neli Milek, Zara Štokar, Zarja-Vita Jakše, Ana Baznik, Tiara Polovič in Frida Bršec.