V petek in soboto, 21. in 22. aprila 2023, je na šoli potekala že tradicionalna Noč knjige, ki smo jo letos povezali s taborom za nadarjene. Popoldanske aktivnosti so se pričele z gledališko predstavo Neustrašna raziskovalka Marie Curie in radioaktivnost za vse učence od 6. do 9. razreda v igralski zasedbi Tomaža Lapajne Dekleve in Davida Dolamiča s Cankarjevega doma. Sledile so delavnice, v katerih so učenci spoznavali življenje Marie Curie, izdelovali strip o njenem življenju, raziskovali radioaktivnost z gospodom Garsio Kosinac in gospo Melito Lenošek Kavčič iz podjetja Gen ter prebirali knjigo Čudo. Po okusni večerji so se učenci podali na večerni sprehod po domačem kraju, sledilo pa je druženje ob peki hrenovk v šolski jedilnici. Dan se je zaključil s filmskim večerom in ogledom filma Čudo. V soboto so v treh delavnicah v okviru projekta Erasmus+ ustvarjali nadarjeni učenci. Pripravili so različne didaktične igre iz naravnega materiala, ustvarili mini e-publikacijo o Krakovskem gozdu in v google obrazcih pripravili opise drevesnih vrst v šolskem gozdičku v slovenščini in angleščini.