3. decembra vsako leto praznujemo Ta veseli dan kulture. To je dan, ko obeležujemo obletnico rojstva našega pesnika Franceta Prešerna. Ta teden je zato potekal v okviru različnih dogodkov, ki smo jih organizirali v sklopu projektov Medgeneracijsko branje in Rastem s knjigo.

Učenke 6. razreda so prvošolcem polepšale jutro z zgodbico Modri božiček.

Učenke 7. razreda so se udeležile medgeneracijskega druženje v Valvasorjevi knjižnici, kjer so babicam prebirale otroške uganke. Po prijetnem kramljanju in sladkanju s piškoti so spoznale tudi slovensko pisateljico Mirano Likar Bajželj, ki je zbrane bralce popeljala v svet kratkih zgodb.

Učenci 7. razreda so Ta veseli dan kulture obeležili z obiskom šolske knjižnice, kjer so prejeli knjigo Reformatorji v stripu pisatelja Boštjana Gorenca Pižame. Knjigo vsem slovenskim sedmošolcem podarja Javna agencija za knjigo RS v sklopu projekta Rastem s knjigo.

Želimo vam prijetno praznovanje.