V ponedeljek, 14. 11. 2022, smo se predstavniki mladih šolskih parlamentarcev Manca Baznik, Livia Zara Hauptman, Rok Levojević in Jakob Pavlovič z mentorico Martino Perašin udeležili ogleda Državnega zbora RS. Obisk je organizirala Zveza prijateljev mladine Krško,  sodelovale pa so vse osnovne šole iz krške in kostanjeviške občine. Najprej smo si ogledali multimedijsko razstavo v Hiši Evropske unije. Skozi zanimive vsebine smo izvedeli veliko o sestavi, delovanju in soodvisnosti držav v Evropi. Na koncu smo opravili tudi test, s katerim smo dokazali, da smo si veliko tudi zapomnili.

Glavna točka našega izleta je bil obisk Državnega zbora. Vse navzoče je pozdravila podpredsednica državnega zbora mag. Meira Hot. Povedala nam je veliko o delu poslancev in ureditvi v Državnem zboru. Na žalost si nismo mogli ogledali preddverje velike dvorane državnega zbora, kjer se nahaja zanimiva poslikava zgodovine zaradi izredne seje, ki je ravno potekala v času našega obiska. Vseeno pa je bilo zalo zanimivo, ko smo lahko prisostvovali razpravi v Državnem zboru. Tako smo lahko konkretno videli, kako potekajo seje, razprave in replike v času seje. Videli smo nekatere naše poslance in ministre, ki jih drugače vidimo samo na televiziji. Tudi sama sejna soba Državnega zbora se nam je zdela zelo zanimiva.

Po zaključenem ogledu smo se zadovoljni vrnili domov.

Mentorica ŠSU: Martina Perašin