Ta mesec je bil pri Polžkih jesensko obarvan. Začeli smo ga s prepoznavanjem raznovrstnih jesenskih plodov, s katerimi so otroci rokovali, veliko so jih že znali tudi poimenovati.  Otroci so se zelo vživeli v pravljico Repa velikanka, katero smo pripovedovali ob ilustracijah, še posebej všeč pa jim je bila lutkovna igra Razbita buča. Tudi sami smo bučo »razbili«, si ogledali njeno notranjost, nato pa so otroci izdelali trganko, kjer so lepili natrgane oranžne lističe na podlago. Teden otroka smo si popestrili z zanimivimi dejavnostmi. V ponedeljek smo si obuli škorenjčke in nadeli dežne pelerine, vendar smo ujeli le še zadnje dežne kapljice, nato pa nas je pogrelo sonce, da so otroci lahko brezskrbno uživali v skakanju po lužah. V torek so si otroci ogledali lutkovno predstavo Mali medo v izvedbi vzgojiteljic, v sredo pa sva jih popeljali v svet glasbe, saj smo peli, igrali na male ritmične instrumente in plesali celo dopoldne. Poleg tega so otroci iz odpadnega in naravnega materiala izdelali ropotuljice, katere so nato okrasili s flomastri. V četrtek smo se pogovarjali o zdravi prehrani, predvsem o sadju in si pripravili slastna sadna nabodala, katere so otroci z užitkom pojedli. Petkov sprehod v gozd smo prestavili zaradi bolniške odsotnosti, izvedli smo ga dvakrat v zadnjem tednu oktobra. Otroke je bil gozd izredno zanimiv, sami so si poiskali naravne materiale, s katerimi so se igrali, jih poimenovali, nosili v košarico, iskali so gibalne izzive in jih uspešno reševali.

Zapisala: Mateja Unetič