Že konec prejšnjega meseca smo se poslovili od vzgojiteljice Jožice, saj se je v skupino vrnila vzgojiteljica Maja. Z otroki se že poznamo, saj smo sodelovali že prejšnje šolsko leto, vendar smo v začetku previdno preizkušali meje. Prav zato smo dnevno obnovili pravila ter se navajali na rutino. V prvem tednu smo spoznavali poti v okolici vrtca in šole, opazovali promet in spoznavali pravila v prometu, tudi prometne znake na naših poteh. V igralnici smo se igrali z liki, utrjevali oblike in barve ter velikostne odnose, narisali cesto in nanjo sestavili rdeči avto. Prepevali smo pesmico Moj rdeči avto in jo tudi gibalno uprizorili. Igrali smo se z različnimi vozili v igralnici in na prostem. Teden otroka je bil v znamenju trajnostne mobilnosti. Ob zgodbi Beli zajček smo spoznavali nevarnosti za okolje in živali ob pretirani uporabi avtomobilov. Otroci so v vrtec prihajali del poti peš in tako pomagali očistiti sivega zajčka, da bo postal spet bel in zdrav. Z belo barvo in svojimi prstki smo potiskali sivega zajčka in si izdelali lutko. Odšli smo v gozd in raziskovali življenje na gozdnih tleh in drevesih ter upali, da bomo videli tudi kakšnega zajčka, a s tem ni bilo nič, saj smo bili preglasni. V vrtec smo prinesli nekaj jesenskih listkov, ki smo jih uporabili kot tiskala pri likovni delavnici. V avli vrtca smo navdušeno razvijali svoja čutila na čutni poti z zelišči in plodovi.  Najbolj smo uporabili vonj, vid in tip. Privoščili smo si dan brez igrač. Ličkali in luščili smo koruzo in se igrali z naravnimi in odpadnimi materiali. Iz varnostnih razlogov se nismo odpravili na potep po mestu, ampak smo odšli na Slinovce in Kostanjevico gledali od  zgoraj. Zelo zanimivo je bilo. Večkrat smo poslušali pravljico O debeli repi in ob koncu tedna smo ob aplikatih že sami pripovedovali vsebino tudi med prosto igro. Spoznavali smo velikostne odnose velik – majhen, utrjevali barve. Na dolgih sprehodih smo opazovali jesenske odtenke na drevesih in na njivi še zadnje poljske pridelke –buče, repo, kolerabo, fižol in v likovni delavnici  izdelali sestavljeno sliko Odtenki jeseni. Okušali smo zelenjavo – kolerabo, korenje in papriko, odrezke pa odnesli v grmovje, kjer se bodo posladkale tudi živali. Veliko časa smo  preživeli na prostem, hodili na sprehode, tekli na atletski stezi, se igrali z obroči in uživali ob lovljenju jesenskih listkov v vetru. Ob slabem vremenu smo izvajali gibalne dejavnosti v igralnici in avli vrtca. Tam smo se razgibali, zarajali , korakali in zaplesali.  In že so prišle jesenske počitnice, z njimi pa ponovne omejitve zaradi epidemije korona virusa.

Zapisala: Maja Škulj