Vsako leto 26. septembra po vsej Evropi praznujemo evropski dan jezikov, ki ga je Svet Evrope prvič razglasil v evropskem letu jezikov leta 2001. Ta dan je namenjen osveščanju javnosti o bogati kulturni in jezikovni različnosti v Evropi ter o pomenu učenja jezikov za utrjevanje evropskih načel strpnosti in medsebojnega razumevanja. Evropska unija ima 24 uradnih jezikov, med katerimi je od leta 2004 tudi slovenščina, in tri pisave.

Učenci so se v okviru evropskega dneva jezika seznanili s projektom Erasmus+, katerega cilj je med drugim povečati tudi jezikovne kompetence naših učencev na področju tujih jezikov. Izbira Erasmus+ ekipe, priprave na promocijski posnetek kraja in tekmovanje za naj dizajn majice ob evropskem dnevu jezikov so samo nekatere od aktivnosti, ki bodo popestrile šolsko delo naših učencev v mesecu oktobru.

8. razred