V torek, 14. 1. 2020, smo imeli učenci 8. in 9. razreda tehniški dan v Gen Krško. Ko smo prispeli, smo se osmošolci odpravili na voden ogled, devetošolci pa so začeli z opravljanjem poskusov. Ogledali smo si aplikacijo o pridobivanju električne energije v vsaki državi. Ugotovili smo, da se stanje v Sloveniji glede na izpuste nenehno spreminja. Predstavili so nam tudi delovanje jederske elektrarne. Nato sta se skupini zamenjali. Imeli smo čas opravljati številne poskuse z uporabo energije. Moram reči, da smo se ob njih kar precej zabavali. Po obisku v Genu smo se odpravili še na zunanji ogled jederske elektrarne Krško. Na žalost nismo smeli vstopiti, smo si pa notranjost nekako osmislili vsak po svoje, saj nam je o njej veliko povedal vodič.

Po zanimivem in drugačnem dnevu smo se polni novega znanja odpravili nazaj v Kostanjevico.

Ema Zagorc, 8. razred