Vsak športni dan komaj čakamo, ne glede na letni čas. V mrzlem in sončnem, a kljub temu čudovitem četrtkovem dopoldnevu nam je učiteljica Janja Budna Leban, prof. športa, odkrivala svet prvih drsalnih korakov in iger na ledu na drsališču v Krškem. Že obuvanje drsalk je bil pravi izziv. Pri tem so nam pomagale spretne roke vseh učiteljic, ki so nas spremljale (Lidija Stipanič, Petra Kranjc, Janja Budna Leban in Katarina Zahrastnik). Komaj smo čakali, da vaje na drsalkah izvajamo tudi na ledu, ne samo »na suhem«. Sprva nam je šlo drsanje ob ograji odlično od nog. Večji izziv je bil, ko smo spustili ograjo in res samostojno zadrsali. To je bilo veselja, vreščanja, smeha! Tu in tam se je kdo znašel na tleh, a nas to ni zmotilo in smo z veseljem drsali naprej. Kratko smo se sprehodili tudi do cerkve sv. Rozalije in se na igrišču Šajspoh igrali igre z žogo.

Naš prvi drsalni športni dan je bil super!

Prvošolci in petošolci