V okviru projekta RIBE NA ŠOLSKIH KROŽNIKIH, v katerem sodeluje naša šola kot eden od partnerjev Občine Krško, so si učenci 6. razreda ogledali ribogojnico Goričar. Namen projekta je ozavestiti otroke o zdravi prehrani in povečanje uporabe rib v šolah, izboljšanje ribjih receptov in razvoj novih ribjih produktov. Kako poteka vzreja ribjih mladic in delo v ribogojnici, je slikovito predstavil gospod Klemen Sevšek. Biologinja iz Kozjanskega parka je predstavila vrste rib in opisala njihovo življenje. Tako so učenci lažje rešili zanimive delovne liste o ribah. Sledila je okusna malica iz rib, ki so jo pripravili v gostilni Žolnir. Učenci so bili nad prikazanim zelo navdušeni in polni novih uporabnih znanj so se vrnili v šolo.