Vsako leto 26. septembra po vsej Evropi praznujemo evropski dan jezikov. Ta dan je namenjen osveščanju o bogati kulturni in jezikovni različnosti v Evropi ter spodbujanju učenja jezikov in medkulturnega razumevanja. Tudi na naši šolo smo na ta dan pripravili nekaj aktivnosti in tako poudarili pomen učenja jezikov. Učenci naše šole so skupaj z učiteljicami tujih jezikov pripravili kratek sklop novičk v različnih tujih jezikih, obenem pa so učenci lahko sodelovali tudi v nagradnem kvizu. Posnetek si lahko ogledate na spodnji povezavi: EVROPSKI DAN JEZIKOV 2019/20

Prav tako so nekateri učenci naše šole sodelovali v angleškem jezikovnem natečaju pod okriljem  Slovenskega društva učiteljev angleškega jezika  – IATEFL Slovenia, ki je letos pripravilo Natečaj ob Evropskem dnevu jezikov v obliki kratke pisane besede. Učenci so delili jezik, ki je vsakdanji, a vendar ima za njih dodano vrednost na ročno zapisanih lističih, tako imenovanih Post -it notes. Post-it note – A memo from English to you. (What would the English language say or advise you?) Učenci so bili precej kreativni in nastalo je veliko zanimivih post-it notes.