V sredo, 23. 1. 2019, je v OŠ Mirna potekalo območno tekmovanje iz materinščine za Cankarjevo priznanje.

Letošnja krovna tema tekmovanja je bila Dediščina identitet(e), ki lahko zajema od podobe otroštva in mladosti nekdaj in danes, do vprašanj razmerij med posameznikom in skupnostjo (odraščanje, identiteta, problemi).  Učenci so kritično razmišljali, analizirali, primerjali, aktualizirali, poustvarjali in tvorili nova besedila na podlagi dveh izbranih knjig: Ivan Cankar, Moje življenje in Vinko Möderndorfer, Kit na plaži.

Patrik Katič iz 8. razreda in Nik Hajsinger iz 9. razreda sta osvojila srebrno Cankarjevo priznanje.

Obema iskreno čestitamo!

Mentorica: Metka Povše, prof. slovenščine

PREJEMNIKI BRONASTIH CANKARJEVIH PRIZNANJ ZA ŠOLSKO LETO 2018/2019

Šolsko tekmovanje je potekalo 11. 12. 2018. Učenci, ki so dosegli bronasta priznanja, so:

Maja Zagorc

Rok Levojević