V torek, 18. 9. 2018, so se šestošolci kar v šoli odpravili na pravljično potovanje. Ker smo v tednu mobilnosti, so učenci letos v okviru kulturnega dne raziskovali pravljice in legende iz različnih koncev Slovenije. Pri tem jim je pomagal medvedek Lovro, pravljični junak avtorice Dese Muck. Od kod izvira pravljica o Erazmu Predjamskemu, kako je Soča postala najlepša reka na svetu, kje se skriva kralj Matjaž, legenda o hudobnem celjskem grofu, mit o gorenjski Vilinski jami in na koncu še znani lokalni ljudski pripovedki o Neži in vilah čestitkah. Slednjima legendama so učenci prisluhnili v Valvasorjevi knjižnici, kjer jim je knjižničarka Alenka povedala še veliko zanimivega o nastanku mitov in pravljic. Ugotovili smo, da je ljudsko slovstvo pomemben del naše kulturne dediščine, ki ga je potrebno negovati, ohranjati in širiti med ljudmi.

kd12 kd11

kd13 kd14