Ob dnevu zlatih knjig in začetku 60. sezone slovenske bralne značke, 17. septembra 2019, je svoja vrata odprla tudi popolnoma prenovljena šolska knjižnica. Mladi bralci od 1. do 9. razreda so se z velikim veseljem in iskreno otroško radovednostjo ozirali po novih kotičkih, prejeli navodila glede opravljanja slovenske bralne značke in osvežili pravila, ki veljajo v šolski knjižnici. Prvošolci so dobili darilno slikanico Svetlane Makarovič ŠKRAT KUZMA DOBI NAGRADO, ki jo podarjata Društvo Bralna značka Slovenije in Javna agencija za knjigo. Ker pa bi brez branja v knjižnici bilo zelo žalostno, smo prebrali še pravljico O kralju, ki ni maral pospravljati in svečano obljubili, da bomo v knjižnici odgovorno skrbeli za red in primerno obnašanje.