V soboto, 5. maja 2018, so se naši učenci udeležili 41. državnega srečanja in tekmovanja mladih čebelarjev, ki je potekalo na Osnovni šoli Jurija Dalmatina Krško. Udeležence je pozdravil tudi evropski poslanec Franc Bogovič, ki je izpostavil, da so letos prav na pobudo Čebelarske zveze Slovenije Združeni narodi 20. maj razglasili za svetovni dan čebel.

cebela

Učenci so na državnem tekmovanju reševali teste na temo medovitih rastlin, vprašanja so se  navezovala tudi na prepoznavanje in urejanje satov, osnovni odbir, izločitev starega satja, anatomijo čebele ter cvetni prah, dele čebeljega telesa in njihovo pravilno poimenovanje, prepoznavanje delov telesa posameznih osebkov v čebelji družini, poimenovanju peloda idr.

Med več kot 750 tekmovalci sta ZLATO ODLIČJE SREDNJE STOPNJE (37 do 39 točk) dosegla tudi naša učenca ŽAN KEGLJEVIČ in KLEMEN MOHAR. Njun mentor je bil Stane Rebselj. ČESTITAMO!

Več na:

https://www.posavskiobzornik.si/panorama/v-krskem-41-drzavno-tekmovanje-mladih-cebelarjev