son2

V tednu otroka so se tudi pri nas vrstile dejavnosti, ki so bile namenjene zlasti otrokom. Predstavniki šolskega otroškega parlamenta Ajda, Jana, Ana in Jošt so se skupaj z mentorico Ano Pečar udeležili okrogle mize, ki je potekala v organizaciji ZPM Krško v ponedeljek, 2. oktobra, v Dvorani v parku. Slogan letošnjega tedna otroka je Povabimo sonce v šolo!, tema nacionalnega otroškega parlamenta pa Šolstvo in šolski sistemi. Na srečanju je v uvodu Antonija Glas Smodič, upokojena učiteljica in dolgoletna ravnateljica, predstavila šolstvo in šolske spremembe v zadnjih 40-ih letih. Sledile so delavnice, kjer so otroški parlamentarci iz šol krške občine ter kostanjeviške šole razpravljali o šoli nekoč, šoli danes ter kakšna naj bi bila šola v prihodnje. Zanimalo jih je zlasti, kakšni so odnosi med udeleženci v šolskem sistemu, kakšna vrednota je zanje izobraževanje, kako je s formalnim in neformalnim izobraževanjem, kako je z javnimi – zasebnimi šolami, kaj se učijo, kaj potrebujejo, kakšni so načini poučevanja.