V soboto, 30. septembra 2017, so učenci in učenke s svojimi učitelji pripravili zaključno prireditev Dnevov evropske kulturne dediščine, katere rdeča nit je letos bila VODA. V sončnem dopoldnevu smo se odpravili na potep po domačem kraju, in sicer do devetih postaj, na katerih so posamezni razredi predstavili svoje raziskovalno delo, izdelke, likovna dela ter peli in plesali. Pot nas je tako popeljala od Kostanjeviške jame do mostička preko Studene in do izvira Obrha, preko grajskega dvorišča in Tercialskega mostu do Gmajne, vodnjaka na Ta` malem placu, izliva Studene v Krko in do končne postaje šolskega vodnjaka.

Prireditev ČAR VODE je bila prva v nizu dejavnosti, ki jih bomo v tem šolskem letu izvedli v okviru prednostne naloge PRISLUHNIMO VODI.

Dnevi KD3 Dnevi KD1

Dnevi KD2 Dnevi KD4