Razpis Varno na kolesu je že peto leto zapored namenjen šolarjem, ki v tekočem šolskem letu opravljajo kolesarski izpit. V letošnjem šolskem letu  je sodelovalo več kot 80 osnovnih šol  Republike Slovenije. Denarni sklad v organizaciji družbe Butan plin Ljubljana s podporo Javne agencije RS za varnost prometa, Kolesarske zveze Slovenije, podjetja Telekom Slovenija in družbe BTC, je znašal več kot 20 000 evrov.

Naloge so obsegale tri obvezne sklope. Pripravili smo kolesarski kotiček, opazovali promet v okolici šole in prepoznavali nevarne točke za kolesarje. Izdelali smo didaktični igri na temo prometnih znakov ter oblikovali promocijsko gradivo (dva plakata), ki predstavlja kolesarjenje kot okolju in zdravju prijazno prevozno sredstvo. Strokovna komisija prejete izdelke pregledala in ocenila. Regionalno srečanje 14 osnovnih šol Dolenjske in Posavja je potekalo v OŠ Grm Novo mesto v petek, 7. aprila 2017. Regionalna zmagovalka je Podružnična šola Dobrnič (OŠ Trebnje, 300 evrov). Na drugo mesto se je uvrstila OŠ Krmelj (200 evrov), tretje mesto pa je zasedla OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki (100 evrov). Učenci iz Dobrniča in Krmelja se bodo udeležili zaključne prireditve, ki bo  25. maja v Ljubljani. Vsi sodelujoči šolarji so prejeli  zvezek, odsevni trak in odsevno luč, ne glede na uvrstitev.

Iskreno se zahvaljujemo staršem za pomoč in podporo, petošolcem pa iskreno čestitamo za trud in vztrajno delo!

varno kolo varno kolo2

varno kolo3 varno kolo1