Zbiralna akcija Anina zvezdica, z naslovom Podaj svojo dlan, na OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki, poteka letos že tretje leto. Cilj akcije je zbrati čim več hrane z daljšim rokom uporabe in s tem obdariti čim  več družin.

Odziv učencev, zaposlenih, in otrok v vrtcu Plavček je bil letos izjemno dober. Zbrali smo ogromno hrane in higienskih pripomočkov, ki bodo lahko razveselili marsikatero družino. Največ smo zbrali hrane z daljšim rokom trajanja, kot je moka, sladkor, riž, testenine, konzervirano hrano, seveda pa tudi marsikakšen sladki priboljšek, kot je čokolada, bomboni, piškoti in tako dalje.

Pobudniki akcije so prostovoljci iz 6., 7. in 8. razreda. Od začetka akcije so budno sprejemali darove, ki so jih ljudje prinašali na šolo v mesecu decembru. V četrtek, 22.12.2016,  so prostovoljci hrano zapakirali v škatle. Te smo potem odpeljali na zbirno mesto v trgovino Spar, od koder pakete prevzamejo  prostovoljci Anine zvezdice.

DSC07399 DSC07400

DSC07403 DSC07406