tra57

V petek, 18. 11. 2016, smo v Plavčku v okviru projekta Tradicionalni slovenski zajtrk, katerega pobudnica je Čebelarska zveza Slovenije, slovesno obeležili praznik. Zaužili smo zdrav tradicionalni zajtrk s črnim kruhom, maslom, medom, jabolkom in mlekom. Obiskali so nas člani Društva čebelarjev Kostanjevica na Krki Milka Kuplenik, Vili Vrhovšek in Roman Jordan in nam predstavili  čebeljo družino, pomen čebel v naravi ter zdravilne učinke medu. Otroci so si ogledali čebelarjevo uniformo, satovnico, cvetni prah in vosek. Izdelovali so svečke iz voska, čebelarji so nam podarili tatuje z likom čebelice. Povabilu se je toplo odzval kostanjeviški župan gospod Ladko Petretič in skupaj z najmlajšimi prebivalci kostanjeviške občine poizkusil slastne medene piškote. Čebelarska zveza je šoli in vrtcu podelila priznanje za 10-letno tesno sodelovanje z društvom. Ob zaključku druženja smo se priključili vseslovenski akciji pri oblikovanju največjega otroškega zborčka in ob spremljavi zvokov Florianove in Kristijanove harmonike družno zapeli Slakovega Čebelarja. Več utrinkov je v fotogaleriji vrtca.