biz20

Včeraj so se otroci iz skupin Plavčki in Miške skupaj z vzgojiteljicami in zmajčkom Jurčkom odpravili na Bizeljsko. Vožnja z avtubusom je hitro minila in že so jih pričakali otroci iz bizeljskega vrtca, ki so se razveselili gostov. Plavčki in Miške so jim zaigrali ljubko plesno glasbeno dramatizacijo Rok je zbolel, kjer so predstavili vsebine ekološke naloge, ki so jih v času gostovanja zmajčka Jurčka opravljali v vrtcu. Ob predaji zmajčka so bizeljskim malčkom predali tudi novo ekološko nalogo. Bizeljski otroci bodo spoznavali drevesa od korenine do krošnje in v okviru te teme bodo imeli številne zadolžitve. Plavčki in Miške so si ogledali tudi razstavo ob 40. letnici bizeljskega vrtca na temo Prvi koraki v grafiko. Na Bizeljskem so nas toplo pogostili, nakar je sledil organiziran ogled repnice, kjer nam je prijazna lastnica predstavila pomen repnic nekoč in danes, otroci so si ogledali zanimive stropove ter način izdelave repnic. Polni vtisov so se vrnili domov.