15. 9. 2016 je bilo v šolski knjižnici še posebej pestro. Prvič so nas obiskali prvošolčki, ki so se seznanili z našimi pravili, knjižnimi policami in knjigami, ki si jih lahko izposodijo. Prebrali smo nadvse zanimivo Zgodbo o vrani, ki nas je opomnila, da knjig ne sodimo po platnicah, učenci pa so prejeli tudi darilo, in sicer knjigo 7 NAGAJIVIH Leopolda Suhodolčana, ki jo na dan zlatih knjig vsem slovenskim prvošolcem podarjata Društvo Bralna značka Slovenije in Javna agencija za knjigo (JAK). Vendar to še ni vse! V knjižnico so prišli tudi učenci 4. razreda, ki so se seznanili s potekom bralne značke v 2. triletju, si pogledali, kje so knjige za domače branje, marsikdo pa je s seboj odnesel že prvo knjigo.