revf

Tudi na: LOKALNO.SI

Včeraj, v torek, 31.3.2015, je bila v soorganizaciji JSKD Krško na naši šoli Območna revija otroških pevskih zborov občin Kostanjevica na Krki in Krško. Nastopili so otroški pevski zbori osnovnih šol Senovo, Brestanica, Krško, Podbočje, Leskovec in Kostanjevica, skupaj je prepevalo več kot 320 pevcev. Letošnja rdeča nit revije je bila glasbena pravljica Mire Voglar GRAD GRADIČ (po ruski ljudski je besedilo priredila Melita Skušek, odrsko postavitev sta pripravili Staša Jordan in Katarina Zahrastnik, za kostume je poskrbela Tatjana Petrič, za sceno pa Lidija Stipanič). V vlogah živalic so nastopili:

ŽABEC: Žiga Luštek

MRAVLJICA: Iza Pucelj

LISICA: Neža Jelenič Zaman

RAČKA: Tina Luzar

MUCA: Nuša Jelenič Zaman

POLŽEK: Vid Drmaž

MIŠKA: Nika Klemenčič

POVEZOVALEC: Blaž Tomšič

Glasbeno vodstvo in idejno zasnovo je pripravila  MOJCA JEVŠNIK.

Revije, ki jo je strokovno spremljal Damijan Močnik, se je udeležilo skoraj 500 obiskovalcev, ki so navdušeno sprejeli vse izvajalce in jih pospremili z aplavzom.

Pevce je po končanem nastopu čakala še zabava s plesom, ki jo je vodila Mateja Klemenčič.

Vsem pevcem, instrumentalistom, staršem, sodelujočim zaposlenim, soorganizatorjem (Pihalni orkester Kostanjevica na Krki in prostovoljcem), občini Kostanjevica na Krki ter ozvočevalcem najlepša hvala za lepo popoldne.

Več v galeriji slik…—>