Današnje jutro smo vsi nestrpno pričakali, saj smo se že zelo zgodaj odpeljali v težko pričakovano letno šolo v naravi. Zbrali smo se na šolskem parkirišču, se poslovili in na mejnem prehodu Bregana vstopili v Republiko Hrvaško. Na drugem postanku, na Ravni Gori, smo pomalicali. Vožnja je bila prijetna, mirna in brez zapletov tudi po Krku vse do trajektnega pristanišča Valbiska. Trajekt nas je popeljal do Meraga na Cresu. Ura vožnje po Cresu in Lošinju je hitro minila. Razporedili smo se v hišice, pojedli kosilo in se odpravili na preizkus plavalnih sposobnosti. Zvečer smo se zbrali na plaži. Ob prijetnem večernem vetriču in pluskanju morja smo spoznali pravila in dnevni red naslednjih dni. Utrujeni in zaspani smo se vrnili v hišice in pridno, sladko kmalu zaspali.

Dežurna: učiteljica Janja

Danes smo jedli

Kosilo: juha z zakuho, pire krompir, dušen fižol, dunajski zrezek, zeljnata solata

Večerja: testenine z bolonjsko omako, rdeča pesa, sok