V mesecu novembru je v naši skupini potekal tematski sklop Mala žogica. Otroci so se seznanili z dvema novima pesmicama Žogica in Hopla, hopla ter poslušali pravljico Rdeča žoga. Za igro so imeli na razpolago več žog različnih barv in dimenzij, prenašali so jih v hoji in teku, jih metali v zaboj, stresali iz zaboja in si jih poskušali podajati. Majhne žogice v treh osnovnih barvah so razvrščali v škatlo z odprtinami, še posebej pa so uživali pri spuščanju žogic po improviziranem toboganu.

Otroci so se vsakodnevno seznanjali z obliko kroga, se igrali z obroči, žogami in baloni, plesali rajalne plese v krogu: Ringa raja in Biba buba baja. Fino motoriko so urili tudi z risanjem po zdrobu ter z igro z rižem, ki smo ga potem uporabili kot polnilo za žogice iz nogavic. Sredi novembra smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk, izdelali pa smo tudi čebelice iz odpadnih kartonskih tulcev.