Te dni se v šolski knjižnici marsikaj godi. Učenci 2. b razreda so v projektu NMK prebirali zgodbo hrvaške pisateljice Silvije Šesto UJEMI MI SINJEGA MEDVEDKA. Pri tem so se igrali skrivalnice in pridno reševali naloge v ustvarjalnikih. Pred njimi je še izdelava sinjega medvedka, ki bo postal maskota naše knjižnice in hkrati odpotoval na drugo šolo v Sloveniji.

Uradno smo začeli tudi s projektom Medgeneracijsko branje. Skupina učencev od 7. do 9. razreda se je včeraj, 14. 11. 2019, prvič srečala v šolski knjižnici. Prebirali smo pesniško zbirko Andreja Rozmana Roze z naslovom IZBRANE ROZINE V AKCIJI. Naša prihodnja druženja bodo potekala decembra in januarja v Valvasorjevi knjižnici in v Domu starejših občanov v Krškem.

Vabljeni z nami na pestra bralna potovanja.

Šolska knjižničarka