atlet1

V sredo, 6. 6. 2018, je v Žalcu potekalo državno prvenstvo v atletiki za osnovne šole. Iz naše šole so se na podlagi rezultatov iz področnih prvenstev kvalificirali trije učenci, in sicer Taja Kržičnik v teku na 60 metrov, Enej Unetič v teku na 300 metrov in Patrik Katič v metu vorteksa. Vsi trije so našo šolo odlično zastopali. Patrik Katič je v metu vorteksa z metom 61,48 m zasedel odlično tretje mesto. Taja Kržičnik je v kvalifikacijah teka na 60 m v svoji skupini zasedla drugo mesto in se uvrstila v finale, kjer se je v močni konkurenci pomerilo osem najhitrejših deklet v državi. Taja je zasedla odlično 6. mesto s časom 8.06. Na tristo metrov pa je hitrostno vzdržljivost meril Enej Unetič, ki je v svoji skupini zasedel drugo mesto, in se tako v končni razvrstitvi uvrstil na 12. mesto z rezultatom 38,76 . Vsi trije tekmovalci so izboljšali tako svoje osebne kot tudi šolske rekorde in postavili visoka merila prihajajočim generacijam. ČESTITKE!

atlet2 atlet3