V sredo, 16. 5. 2017, smo imeli šestošolci naravoslovni dan. V šolo smo morali prinesti svojo zbirko posušenih rastlin. Prvo uro smo povezovali rastline in njihovo opraševanje. Pri drugi uri smo dopolnjevali slovenska ter latinska imena rastlin, ki jih doma nismo določili. V ta namen smo se razdelili v skupine po štiri in si pri določevanju med seboj pomagali. Z zanimanjem smo pregledovali svoje herbarije in jih med seboj primerjali. Po malici smo dobili potrebno energijo, da smo lahko odšli ven na travnik. Tam smo določevali rastline, ki so nam bile na voljo. Šteli smo vrstno pestrost. Zunaj smo se zelo zabavali, med drugim pa tudi malce ponagajali učiteljici Čukajne, saj smo na vsak način hoteli rastline s sredine travnika. Sredi četrte ure smo prišli nazaj v učilnico. Tam smo poimenovali rastline, ki smo jih videli na jasi. Spoznali smo tudi rastlinske ključe. Peto uro smo sestavljali križanke in rime ter risali svojo najljubšo rastlino.

Danes smo se naučili veliko novega o rastlinah in dobili še zadnje ključne napotke za izdelavo  herbarija. Upamo, da se bodo še naslednje generacije imele tako lepo, kot smo se imeli mi.

Urban-Urh Jakše, 6. razred

travnik