V torek, 4. 4. 2017, je šolska knjižnica postala modre barve, obiskali so jo namreč mali knjigoljubi iz vrtca, Plavčki. Z otroško radovednostjo so prisluhnili knjižničarki, ki jim je predstavila svoj poklic, knjižnični red in pravila ter zanimive slikanice za najmlajše. Po slavnostni prisegi, da bodo kot bodoči prvošolčki redno brali in obiskovali knjižnico, so se Plavčki z vzgojiteljico Mihaelo odpravili na krajši sprehod po šoli do šolskega dvorišča, kjer so se udobno namestili pod košato lipo. Knjižničarka jim je prebrala koroško ljudsko pripovedko z naslovom Mojca Pokrajculja. Plavčki bodo na prebrano temo z vzgojiteljico izdelovali tudi ročne lutke in sodelovali na nagradnem natečaju Knjigovanje 2017.

plavcki