V torek, 7. 3. 2017, so šolsko knjižnico prvič obiskale RAČKE iz vrtca. Vedoželjni obrazki zaviti v topla oblačila so polni pričakovanj vstopili v knjižnico in pozorno prisluhnili šolski knjižničarki, ki jim je predstavila knjižno zbirko in svoje delovno mesto. Svečano so obljubili, da bodo v prihodnosti pridno obiskovali knjižnico in brali različne knjige. Z vzgojiteljicama Alveo in Sanjo smo se nato skupaj odpravili v igralnico, kjer smo se udobno namestili v bralnem kotičku. Knjižničarka je prebrala slikanico o Kekcu in Pehti, temu pa je sledil pogovor o knjižnih junakih, zeliščih in človeških vrednotah. Zapeli smo tudi Kekčevo pesem. Račke so svoje delo nadaljevale z ustvarjanjem likovnih del, ki sta jih vzgojiteljici razstavili na vhodnih vratih skupine.

Racke1 Racke6

Racke2Racke3